KAM NA VÝLET - Penzion AXA

Penzion AXA Hradec Králové
Přejít na obsah
Kam na kole
Cyklostezky v Hradci Králové a okolí

Východočeské město Hradec Králové je vyhlášené jako nejpříjemnější místo pro cyklisty. Věděli jste, že v Hradci můžete najít přes 140 km cyklostezek a přes 640 km cyklotras? To je dostatečný důvod si pořídit kolo, co říkáte? Nejde pouze o dojíždění do práce nebo do školy, Královéhradecký kraj disponuje hustou sítí značených cyklotras s minimálním výškovým převýšením, a tedy spoustu možností k cyklo výletům, ze kterých budete nadšeni. Naplánujte si výlet s cyklistickou mapou Královéhradecka, kterou můžete mít po celou dobu s sebou v mapníku na řídítkách!

Zajímavé odkazy: Cyklomapa Hradecko, Cyklohradec
HRADCEM NA KOLE
Na kole se dostanete v Hradci Králové takřka všude. Značené cyklotrasy propojují Pražské předměstí, Moravské předměstí, Malšovice, Slezské předměstí, Kukleny i Věkoše, společně s celým centrem Hradce. Tam, kde se nenachází doporučená cyklotrasa se nacházejí chráněná či integrační opatření, takže na kole se dopravíte opravdu všude. Pokud se chcete podívat za pomyslné hradby tohoto města, z centra se můžete vypravit po značených cyklotrasách doslova do všech směrů.
CYKLOTRASA
HRADEC KRÁLOVÉ – CHLUMEC n. C.
První se nabízí výlet do nedalekého města Chlumec nad Cidlinou, kde lze navštívit mnoho zajímavých pamětihodností, mezi které patří např. kostel Nejsvětější Trojice, zámek Karlova Koruna, starý vodní hrad apod. Můžete se také zastavit u pomníku jednoho z nejznámějších rodáků Chlumce Václava Klimenta Klicpery. Trasa z Hradce Králové je dlouhá přibližně 34 km a nenachází se zde žádné výrazné stoupání ani klesání, a tak je vhodná pro všechny cyklisty.
CYKLOTRASA
HRADEC KRÁLOVÉ – NOVÝ BYDŽOV
Procvičit své stehenní svalstvo můžete i do nedalekého Nového Bydžova. I toto město nabízí krásné památky, dokonce celé centrum je městskou památkovou zónou. V centru se tyčí překrásná novogotická radnice. Dále se můžete zastavit na židovském hřbitově či u sochy svatého Jana Nepomuckého. Z Hradce Králové je to přibližně 32 km. Zde je terén o trochu náročnější, především kvůli stoupavému úseku Babice – Měník. I přes to je trasa výškově vyrovnaná se 144 m stoupání a 156 m klesání. Tato trasa nabízí propojení s předchozím výletem do Chlumce nad Cidlinou. Tím nám vznikne celodenní okružní výlet Hradec Králové – Nový Bydžov – Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové o celkové délce okolo 80 km, kde výškový profil stoupání se rovná klesání s hodnotou 336 m.
VÝLET PO HRADECKÝCH LESÝCH
Pokud si však raději odpočinete od rušného prostředí měst a silnic, vydejte se do hradeckých lesů. Tato trasa sice začíná na asfaltu na tzv. Hradečnici v Malšovicích, vede však malebnou zelení, a zanedlouho se ocitnete v čistě přírodním terénu, kde nejvíce užijete trekingové, místy i horské, kolo. Nejpříjemnější a fyzicky nejméně náročnou vyjížďku Vám ale zaručí moderní elektrokolo. V hradeckých lesích je množství značených tras pro cyklisty i pěší turisty, největším kouzlem tohoto místa jsou ale neznačené lesní cestičky, kterými můžete „bloudit“ celé hodiny a vždy objevíte nová zákoutí, mýtiny, rybníky nebo výběhy s divokou zvěří.
CYKLOTRASA
HRADEC KRÁLOVÉ – DVŮR KRÁLOVÉ - KUKS
Pokud se Vám zalíbil okružní výlet z předchozího odstavce, zcela jistě si oblíbíte i jízdu do Dvora Králové společně se zastávkou na hospitálu Kuks. Ve Dvoře Králové se můžete zastavit v ZOO, kde se nachází unikátní africké safari či v centru města a dát si oběd nebo zmrzlinu na náměstí T. G. Masaryka. Po obědě můžete navštívit Kuks, unikátní barokní komplex bývalých lázní, hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice a původní lékárnou, který byl založen koncem 17. století Františkem Antonínem Šporkem. Celý okruh zabere přibližně
5 hodin a na tachometru přibude asi 80 km. Pokud si chcete užít jen přírodu, můžete vynechat Dvůr Králové, čímž si ušetříte zhruba 20 km. Tento výlet je opravdu překrásný, a to především pro jeho pamětihodnosti, ale také pro samotnou trasu, která kopíruje řeku Labe.

LABSKÁ CYKLISTICKÁ STEZKA
Právě řeka Labe dává jméno známé Labské stezce, která vede od pomyslného pramene Labe v Krkonoších přes Hradec Králové a Pardubice až do Německa, kde se řeka vlévá do Severního moře. Celá Labská stezka má dohromady 1260 km a opravdu stojí za to si ji alespoň jednou v životě projet celou. V cykloprůvodci Labskou stezkou můžete najít všechny detaily o české i německé části stezky. Jsou zde informace o místních zajímavostech, ale i také informace o ubytování či pohostinství. Uvidíte mnoho zajímavých míst, krásnou přírodu a lidi, kteří mají stejný koníček jako Vy.
CYKLOTRASA
HRADEC KRÁLOVÉ – PARDUBICE
Pokud byste se vydali na jih od Hradce Králové směrem do Pardubic, za perníkem a dostihy, mohli byste být poněkud zklamaní. Zde zatím cyklotrasa vede po poměrně rušné silnici, a tak si tento výlet neužijete úplně v klidu. Dobrá zpráva však je, že i tento úsek bude nahrazen nově vystavěnou cyklostezkou, která povede okolo Kunětické hory. Na začátku roku 2019 je již pro kolaře a bruslaře plně průjezdný nový asfaltový úsek o délce 5 km z Hradce Králové do Vysoké nad Labem. Aktuální stav výstavby cyklostezky můžete průběžně sledovat na facebookovém profilu Cyklostezka Hradubická labská.
Kam na výlet
Zajímavá místa v Hradci Králové a okolí

AQUAPARK HRADEC KRÁLOVÉ
Aquacentrum v Městských lázních Hradec Králové nabízí řadu atrakcí, ze kterých si jistě vyberete! Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud.
OBŘÍ AKVÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ
                                                                                                        
Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Svým návštěvníkům z celé ČR i okolních zemí již od roku 1998 přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky přímo v centru Hradce Králové. Prohlídky akvária probíhají celoročně, šest až sedm dní v týdnu.
BOTANICKÁ ZAHRADA LÉČIVÝCH
ROSTLIN HRADEC KRÁLOVÉ
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely
KONTAKT
Penzion AXA Hradec Králové
Fričova 269, 500 06 Hradec Králové
tel.: 495 273 894, 606 418 350

2020 MHsoft Hradec Králové
Návrat na obsah